כל הפוסטים

טופו עם ירקות בחלב קוקוס וקארי

טופו עם ירקות בחלב קוקוס וקארי

תבשיל טופו קל, מהיר וטעים בניחוחות הודיים, בזכות הקארי. לתבשיל הזה בחרתי גזר, זוקיני, ברוקולי וכרוב, אבל אפשר לגוון גם עם אפונה, בצל, כרובית, גבעולי סלרי וכל מה שעולה בדעתכם. המתכון טבעוני, ומתאים למי שרוצה להפחית צריכת מזון מהחי ולאכול בריא ומשביע.

להמשך קריאה...
קטניות

קטניות ולמה הן כל כך חשובות?

משפחת הקטניות כוללת מינים רבים, בינהם : עדשים (כתומות, ירוקות, שחורות), חומוס, מש, אפונה, פול, שעועית (לבנה, שחורה, אדומה, מנומרת, לימה ועוד) וסויה (ממנה מכינים גם טופו וחלבון סויה). גם אפונת גינה, שעועית ירוקה וצהובה שייכות למשפחת הקטניות, אבל הן קרובות יותר לירקות מבחינת תכולת החלבון.

להמשך קריאה...
אלרגיה

אלרגיות

אלרגיה היא תגובת יתר של מערכת החיסון לאיזשהו גורם (אלרגן) שנתפס על-ידה כגורם מסכן. ישנן רמות שונות של אלרגיה, שהחמורות שבהן מסכנות חיים.

להמשך קריאה...

איזון הורמונלי – על ההורמונים החשובים בגוף האשה ותפקידם

הורמונים הינם ״שליחים״ המעבירים מסרים מבלוטות הורמונליות שונות אל איברי גוף שונים, תפקידם להורות על תחילת פעילות מסויימת, או הפסקת פעילות מסויימת.

תפקוד נכון של תהליכים רבים בגוף תלוי באיזון ההורמונים, בכמות ההורמונים שמופרשת ובעיתוי הנכון שלהם.

להמשך קריאה...

תסמונת השחלות הפוליציסטיות

תסמונת השחלות הפוליציסטיות היא תופעה נפוצה מאד בקרב נשים, למעשה, אחת מעשר נשים בגיל הפריון סובלת ממנה. תסמונת המזוהה עם ריבוי ציסטות קטנות בקצות השחלות. ריבוי הציסטות נובע מכך שתהליך הביוץ אינו מתרחש כנדרש, הזקיקים שבשחלה אינם מתפתחים לכדי ביציות, אלא הופכים לציסטות.

להמשך קריאה...

תסמונת קדם ויסתית (PMS)

הרבה פעמים פשוט קוראים לה ״כאבי מחזור״, אולי כי לא יודעים שיש לזה שם, או בגלל שהשם קצת ארוך ומסורבל, אולי זה כינוי שהשתרש לתופעה..

התסמונת פוגעת ולעיתים אף פוגעת מאד באיכות החיים, ולמרות זאת לנשים רבות נראה כי זה מצב טבעי ובלתי נמנע

להמשך קריאה...

10 טיפים לירידה בריאה במשקל

אין ספור דיאטות שונות ומשונות ניסיתי בחיי. במצטבר, עשרות קילוגרמים ירדו וחזרו, בדרך כלל עם ״נספחים״. הנסיון לימד אותי, ש״דיאטה״ נועדה מראש לכישלון. איסורים ומגבלות קלוריות יכולים להחזיק מעמד לתקופות יותר או פחות ארוכות, אבל ברוב המיקרים, מרגע שהגעת ליעד המשקל עליו חלמת הדרך חזרה מאד מהירה.

להמשך קריאה...

מרק פטריות וגריסים

פטריות וגריסים הם שני מרכיבים נפלאים לעונת החורף. מעבר לטעם הנהדר, ומעבר לכיף באכילת מרק חם בימים קרים, לשניהם פעילות אנטידלקתית, הפטריות והגזר משפרים את מערכת החיסון והחומר הרירי, אשר מופרש מהגריסים בבישול, מקל דלקות גרון ומשכך כאבי גרון.
נראה לי שנתתי מספיק סיבות טובות להכין אותו בחורף…

להמשך קריאה...

למה סויה?

סויה, היא קטניה שהיתה מושמצת שנים רבות. בשנים האחרונות היא צוברת הכרה כמקור חלבון איכותי וחשוב ואף מועדף מבחינה בריאותית ומבחינה אקולוגית. במקומות שונים בעולם תופסת הסויה (יחד עם יתר הקטניות) את המקום הראשון בחשיבות מבין מקורות החלבון, אחרי הקטניות דגים, ביצים ובשר לסוגיו השונים.

להמשך קריאה...

אהבתם? מוזמנים לשתף